Čtvrtek, 25 července, 2024
Home Rady a Návody Detox nefunguje, namiesto neho skúste tieto 3 veci, radia odborníci

Detox nefunguje, namiesto neho skúste tieto 3 veci, radia odborníci

by czeko
0 comment

Hoci sa už prvý mesiac nového roka minul, ambície upraviť či zhodiť povianočné kilogramy máme mnohí aj naďalej. Ak sa však stále chystáte na detox, alebo radikálne diéty, dobre si to premyslite.

Zostavu zeleniny a ovocia by sme mali skladať podľa farieb dúhy a zaradiť do jedálnička naozaj všetky jej „odtieňy“.

Britský magazín Vogue, ktorý sa obrátil na viacerých renomovaných odborníkov, hovorí, že vystaviť telo detoxikačným kúram nie je zdravé a z dlhodobého hľadiska je to vlastne škodlivé a často kontraproduktívne. „Výskumy a tiež čas nám ukázali, že detoxikačné programy a diéty, v ktorých výrazne obmedzujeme kalórie, nefungujú,“ citoval Vogue odborníčku na výživu Rosemary Fergusonovú. Práve ona radí, že aj v čase, keď sa snažíme schudnúť a upraviť jedálniček, by sme mali zotrvať pri minimálne troch jedlách denne.

„Základom je trojchodové denné menu, ktoré pozostáva z bielkovín (štvrtina vášho taniera), komplexných sacharidov (štvrtina vášho taniera) a veľkého množstva zeleniny (polovica vášho taniera),“ poradila čitateľkám Fergusonová.

Okrem prvého pravidla, ktorým je uvedená zostava jedálnička, platí aj v súvislosti s ním ďalšia. Jedzte farby dúhy. Znie to síce príliš metaforicky, ale v podstate ide o to, aby sme zostavu zeleniny a ovocia skladali podľa farieb dúhy a zaradili do jedálnička naozaj všetky jej „odtieňy“. Nebojte sa zelených, červených, žltých potravín, dbajte na ich čerstvosť, snažte sa ich tepelne neupravovať – pokiaľ možno. Napríklad pri baklažáne, karfiole či brokolici je dobré predsa len trochu zapojiť do hry aj úpravy na sporáku.

Tretie pravidlo, ktoré radí pre Vogue Fergusonová, ale ktoré je dobre známe tiež z úst mnohých ďalších odborníkov na výživu – zaraďte do jedálnička viac vlákniny. Práve jedlá s vysokým obsahom vlákniny zlepšujú trávenie, zrýchľujú metabolizmus a celkovo ozdravujú váš organizmus.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“