Sobota, 24 února, 2024
Home Bývanie 3 tipy, ako pracovať s čiernou farbou v interiéri

3 tipy, ako pracovať s čiernou farbou v interiéri

by czeko
0 comment

Na prvý pohľad sa môže zdať, že čierna je len pre odvážlivcov, ale opak je pravdou. Dramatickosť čiernej farby si môže dovoliť každý, podstatné je vedieť, ako ju správne zakomponovať do interiéru.

Polovica augusta je pomaly za nami a dni sa nám postupne skracujú. Ani sa nečudo a o chvíľu je tu jeseň, ktorá so sebou prináša nové farebné kombinácie nielen v našom šatníku, ale aj v interiéri.

Keď sa povie čierna farba, nemusíte si hneď predstavovať tmavé izby od vrchu až po spodok. Aktuálne trendy prinášajú rôzne možnosti, ktoré môžu priviesť do vášho bývania napríklad aj farebný závan piesočnatých dun.

Vyvažte čiernu

Veľa čiernej farby môže mať negatívny až depresívny účinok či pôsobiť tiesnene, a to predsa nechceme. Ideálnym spôsobom je nájsť k nej partnera, s ktorým bude doslova vytvárať rovnováhu ako jin a jang. Keď sa pozrieme na celú škálu odtieňov a zastavíme sa pri neutrálnych farbách, ako sú biela, béžová, karamelová či kávová, vieme s určitosťou povedať, že sme zvolili správne.

Dodajú priestoru nádych a sú ľahko kombinovateľné. Ak si netrúfate na celú čiernu stenu, namaľujte si touto farbou len dvere, pridajte pár tmavých doplnkov a zvyšok venujte neutrálnym odtieňom. Vo farebnosti je hravosť vždy povolená.

Vytvorte kontrast s nábytkom

Pri voľbe čalúneného nábytku berte ohľad na farbu stien, podlahy či závesy. Vyhnite sa použitiu čierneho čalúnenia alebo závesov pri tmavej stene. Ak nechcete, aby vaša izba pôsobila jednotvárne, využite čiernu na kontrastovanie priestoru. Ako základ zvoľte nábytok z dreva v rôznych odtieňoch hnedej a bielej steny.

Doplnky v naturálnych tónoch to viete cele vyladiť a čiernou farbou rozbiť. Či už zvolíte drevený stôl s čiernymi nohami, tmavý koberec, odkladací stolík alebo trendy prestieranie na stôl, vo všetkých prípadoch vám vo finále priestor vezme dych. A na záver si už len poviete – vau to je ono!

Dodajte priestoru elegancii

Spálňa je miesto, kde by ste sa mali cítiť kráľovsky. Nezávisí od toho, aký štýl preferujete, dokonca nemusíte hneď siahnuť po „glamour looku“. Ak vás fascinuje boho či vidiecky dizajn, stačí zmeniť pár detailov, aby izba pôsobila pokojne, bohémsky a zároveň elegantne.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“