Sobota, 2 prosince, 2023
Home Rady a Návody Matrace podstatným spôsobom ovplyvňujú kvalitu vášho spánku

Matrace podstatným spôsobom ovplyvňujú kvalitu vášho spánku

by czeko
0 comment

V posteli trávime všetci podstatnú časť z bežného dňa. Nemôžeme sa ničomu čudovať, pretože dnešné pracovné vyťaženie je absolútne enormné. Mnohí ľudia tvrdo pracujú od rána až do večera – a po príchode domov sa jednoducho chcú natiahnuť na posteľ a oddýchnuť si. Práve matrace ale ovplyvňuje to, či sa ráno zobudíte plní energie, alebo či budete takzvane ako želanie.

Ako spoznať skvelú matracu?

Tie najlepšie matrace majú 7 zón, čo podstatne ovplyvňuje ich mäkkosť. Kvalitné matrace by po svojej dĺžke mali mať tri až sedem pevných zón, a to kvôli rozloženiu tlaku ľudského tela na čo najväčšiu oblasť. Pri spánku pôsobí na matraci najväčším tlakom bedrová časť, čomu sú prispôsobené aj spomínané zóny. Tie sú navrhnuté podľa intenzity zaťaženia a sú rozdelené tak, aby spĺňali optimálne požiadavky na váhové rozloženie ľudského tela.

Dajte si pozor na hrúbku

Pri výbere vhodnej matraca určite narazíte aj na rôzne hrúbky, v ktorých sú tieto výrobky ponúkané. Hrúbka súvisí predovšetkým s použitými materiálmi a ich kvalitou. Jednoznačne teda nemožno povedať, že sa na vysokej matraci vyspíte ďaleko lepšie, ako na matraci tenšia. Napríklad penové matrace sú k dispozícii od hrúbky 10 centimetrov až po výšku 24 centimetrov.

Prečo zvoliť penové matrace?

Penové, alebo ak chcete molitanové matrace, patria v súčasnosti k tým vôbec najobľúbenejším. Sú vyrobené z najkvalitnejších polyuretánových pien. Ich hlavnou výhodou je veľká odolnosť, a hlavne stálosť všetkých vlastností. Tieto matrace môžete používať ako z tvrdšej strany bez zonácie, tak aj z komfortnej strany s piatimi fyziologickými zónami. 

Oddych a relaxovanie pri spánku by ste rozhodne nemali podceňovať. Práve kvalitný spánok nám dodáva potrebnú životnú energiu a chuť pustiť sa s úsmevom do nového dňa. Zahoďte svoju starú matracu a za výhodnú cenu si obstarajte zbrusu novú.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“