Sobota, 2 prosince, 2023
Home Rady a Návody Správny uterák a osuška, to je základ vašej kúpeľne

Správny uterák a osuška, to je základ vašej kúpeľne

by czeko
0 comment

Veľa farieb a odtieňov, so vzormi alebo bez, vždy kvalitné, hebké a mäkké, také sú naše uteráky a osušky. Tie, do ktorých sa radi zachumláte po osviežujúcej sprche alebo upokojujúcej kúpeli. Ako si ale správne vybrať to, čo je pre vaše telo a kúpeľňu dôležité? Poradíme vám.

Utrieť sa do sucha

Základnou požiadavkou je savosť. Kvalita je základ, a presne také naše uteráky a osušky sú. Uteráky z bavlneného froté sú nádherne mekoučké a hutné. Keď si ale zarobíte uterák bambus s bavlnou, spoznáte, kto je vo vašej kúpeľni favorit. Absorbuje totiž až 4x viac tekutín. Keďže sú bambusové vlákna duté, majú oveľa väčšiu nasiakavosť. Navyše na seba neviažu nepríjemné pachy, plesne tu nemajú šancu, baktérie sa nemnožia a uterák dobre schne. A to je nielen pre telo, ale aj pre kúpeľňu, veľké plus.

Vyberte správnu veľkosť

Menší uterák používame zvyčajne počas dňa na ruke a tvár, dostatočný komfortný rozmer je tu 50 x 90 cm. Zato po rannom či večernom sprchovaní sa oveľa viac hodia veľké osušky, do ktorých sa pri ich 70 x 90 cm krásne zaviniete. Môžete si ich prípadne vziať aj na kúpalisko, ak si nezarobíte ešte väčšie plážové osušky vo veľkosti 90 x 160 cm. 

Poriadna gramáž 

Gramáž pre uteráky a osušky preferujte vždy vyššie, minimálne od 350 g/m2 vyššie. Toto tajomné číslo, ktoré uvádza pri svojich výrobkoch každý solídny predajca, vyjadruje hmotnosť jedného štvorcového metra látky. Je teda jasné, že čím vyššia gramáž, tým väčšia kvalita a hutnosť tkaniny. Hutnejší uterák lepšie saje a je mäkší, a teda príjemnejší pokožke.

Krásne nadýchané

Nadýchanosť uterákov je priamo závislá od dĺžky vlákien a slučiek. Dlhá slučka symbolizuje mäkkosť a je neuveriteľne príjemná k telu, preto je obľúbená a vhodná predovšetkým po večernej kúpeli a také sú aj naše uteráky a osušky. Krátke a husté vlákno sa hodí skôr po rannom sprchovaní, rozprúdi vám krv a osvieži, pretože má pre pokožku masážny efekt. 

Farby a vzory

Farebnosťou a správne zvoleným vzorom ľahko doplníte alebo zmeníte vzhľad vašej kúpeľne. Kúpte niekoľko sád uterákov a osušiek v rôznych farbách a zmeňte tvár kúpeľne bez rekonštrukcie. Napríklad podľa ročného obdobia alebo len podľa nálady. Sivú či béžovú kúpeľňu báječne oživí červená; ak potrebujete dodať predjarného optimizmu, kúpte limetkovú. Vanilková zase pridá na svetlo. Rôznofarebná kúpeľňa oproti tomu miluje farby ako latté, biela, čokoládová či sivá. Alebo zvoľte systém muž, žena, deti. Aby sa uteráky jednotlivým členom rodiny neplietli, môže ich mať každý v inej farbe či odtieňi. A deťom zaobstarajte osušky s obrázkami z rozprávok či filmov, ktoré milujú.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“