Úterý, 26 září, 2023
Home Rady a Návody 5 osvedčených tipov na perfektný outfit, v ktorom zažiarite

5 osvedčených tipov na perfektný outfit, v ktorom zažiarite

by czeko
0 comment

Dámske oblečenie je veda. Muži sa nám často posmejú, koľko času trávime vyberaním a skúšaním vhodného outfitu, ale môžeme za to, že je to také komplikované? Chlap vo väčšine prípadov popadne prvé triko a džínsy, čo nájde alebo si jednoducho vezme oblek, ktorý visí v skrini. No my musíme dôkladne kombinovať nohavice, tričká, mikiny, saka, halenky, tielka, bundy, kabáty, svetre, sukne, pančuchy, ponožky, šaty a topánky! A ešte k tomu laky na nechty, hodinky, náušnice, prstienky a náramky. No nie je to fuška?

Nenapadá ma chlap, ktorý by toto obstojne zvládol. A jasne, tiež môžeme zvoliť stratégiu „triko a džínsy“ a niektoré dni to určite praktizujeme. Ale väčšinu času sa skrátka chceme páčiť. Oni sa tí chlapi totiž síce posmejú, koľko času trávime obliekaním, maľovaním a česaním, ale potom sú vlastne radi, že vyzeráme príťažlivo.

Aby ste sa v záplave dámskeho oblečenia nestratili ani vy, milé dámy, máme pre vás päť osvedčených tipov na perfektný outfit. Keď si osvojíte správne kúsky zo skrine ťahať na prvú dobrú.

Nájdite svoj štýl

Vytvorte si vlastný štýl, ktorý svetu presne ukazuje, kto ste, a zdôrazňuje vaše najsilnejšie vlastnosti. Oblečenie môže vyjadrovať nielen vašu aktuálnu náladu, ale aj osobnosť. Nejde len o to zanechať správny dojem vo svojom okolí, ale tiež o to splynúť so svojím vlastným ja. Ste intelektuálka? feministka Športovkyňa? Metalačka? Dievča do nepohody? Sexi svodnica? Bojovníčka za práva zvierat a udržateľnosť? Pohŕdáte pravidlami a spoločenskými konvenciami? Dajte to najavo! Čokoľvek z toho môžete vyjadriť svojím štýlom oblečenia.

Vybalansovaný top a bottóm

Väčšina štýlového dámskeho oblečenia je výsledkom rovnováhy. Preto je dôležité naplánovať oblečenie, tak, aby sa horná a spodná časť vzájomne dopĺňali. A to nielen farbou, ale aj strihom. Ak máte na sebe voľnú košeľu, skúste ju skombinovať s upnutými nohavicami, a ak máte na sebe široké nohavice alebo celú sukňu, zvážte jej spojenie s vypasovaným alebo skráteným topom. Kontrasty vo všeobecnosti fungujú skvele.

Ak zvolíte vzorované nohavice, doplňte sa jednofarebným vrchnákom. A naopak, vzorované tričko kombinujte s jednofarebnými nohavicami. Ak by ste zvolili vzorovaný horný aj spodný diel, budú sa pravdepodobne navzájom tlmočiť a výsledok nebude pôsobiť pekne.

Kreativite sa však medze nekladú a ak máte dobré oko aj vkus, môže sa vám podariť vhodne skombinovať aj viac rôznych potlačí. Výsledný efekt môže byť skvelý. To je však už vyššie dievča. Ak si teda nie ste istí a nechcete sa púšťať do experimentovania, z ktorého by ste mohli vyjsť ako cirkusový klaun, držte sa vyššie spomínaného pravidla.

Kombinujte oblečenie so svojím tónom pleti

Prečo nám niektoré farby prislúchajú viac a niektoré menej? Môžete za to tón pleti! Tento fakt si väčšina z nás asi uvedomila vo chvíli, keď si skúšala niečo „nude“ (teda pleťového tónu) alebo niečo biele. Prečo to niekomu tak padne a niekomu zase vôbec? Je to tá potvora pleť. Nielenže je najprv plná akné a potom pre zmenu zase vrások, ale ešte nám bráni vyzerať dobre v určitých farbách.

Je dôvod prečo sa biele šaty nosia prevažne v lete (okrem toho že tmavé farby viac priťahujú slnečné lúče a nám je väčšie vedro). Sme totiž opálenejší a biela na nás tak viac vynikne. Oproti tomu svetlé typy vyzerajú často v bielej často takmer chorobne.

Vychytajte teda ktoré farby vám najviac sedia a držte sa ich. Majte ale na pamäti, že v súvislosti s vaším opálením sa to môže premieňať.

Nájdite ideálny strih

Príroda nám každému dala do vienka iné prednosti. Každá z nás má iný tvar postavy, iné výraznejšie a iné menej nápadné partie. A preto aj každej z nás prináleží iný strih oblečenia. Nájdite si taký, ktorý vám vyhovuje, v ktorom sa cítite príťažlivo, prirodzene, pohodlne, skrátka sama sebou. To, že práve frčia nohavice vysoko do pasu, neznamená, že si ich musíte za každú cenu kúpiť, len aby ste udržali krok s dobou.

Akonáhle nájdete strihy, ktoré vám vyhovujú, už budete vedieť k akému dámskemu oblečeniu v obchode zamieriť. Farby, látky, potlače… s tým si už vyhrajte podľa libosti, ale osvedčených strihov sa držte. Ja napríklad aj keby som sa rozkrájala, budem v oversized dámskej mikine vyzerať ako chodiaci vrece zemiakov. A pritom mojej kamarátke tak sekne!

Nebojte sa dámskych tričiek s potlačou

Tričká s potlačou sú hit. Ale tiež ste si niekedy pri brúsení po obchode hovorili, že tie pánske tričká sú jednoducho krajšie? Že majú vtipnejšie a nápaditejšie potlače ako oblečenie pre dievčatá? My tiež. Preto sme sa s tým na Ach tie ženy rozhodli niečo urobiť. Aj dievčatá majú totiž právo na ležérne pohodlné dámske tričká a mikiny s vtipným potlačou. Aj dievčatá totiž majú zmysel pre humor alebo jednoducho chcú vyjadriť svoje pocity a aktuálne rozpoloženie trefným nápisom. Či už ste milovníčka kávy, vína, hviezd alebo budete skoro nevesta, mrknite na Ach tie ženy. Určite tu nájdete niečo presne pre vás.

Navyše ich skvele skombinujete s jednofarebnými aj vzorovanými nohavicami alebo sukňami!

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“