Sobota, 24 února, 2024
Home Šport Ako sa správne obliecť na bicykel?

Ako sa správne obliecť na bicykel?

by czeko
0 comment

Skúsenejší cyklisti využívajú čoraz teplejšie dni na to, aby sa po zimnej hibernácii vrátili do formy a oprášili radosť z jazdy. Ak ste v cyklistike úplný nováčik, ktorý ešte len objavuje radosť z dobrodružstva na dvoch kolesách, určite vás zaujíma, čo si na vychádzku na bicykli obliecť. Správna kombinácia oblečenia a doplnkov nepochybne ovplyvní váš zážitok z jazdy.

S cyklistikou ešte len začínate

Pre začiatok určite nie je nutné vybehnúť do obchodu a kúpiť si veľa špeciálneho oblečenia a výbavy na bicykel, aby ste si užili jazdu a aby ste vyzerali „cool“. Oblečenie určené priamo k cyklistike je určite pohodlnejšie a bezpečnejšie, ale nemusíte doň investovať hneď zkraja. Na druhej strane, ak plánujete nový koníček podnikať pravidelne, bez investície do niektorých vecí sa nezaobídete. Určité doplnky sú totiž pre komfort a bezpečnosť nevyhnutné, kým do iných sa oplatí investovať až neskôr. Nesmiete zabúdať aj na to, že niektorá výbava na bicykel je povinná (predná a zadná červená odrazka, dve funkčné a na sebe nezávislé brzdy, oranžové odrazky na pedáloch a na lúčoch kolies, do osemnástich rokov tiež prilba a pod.).

Nevyhnutná ochrana hlavy

Nejde síce o cyklistické oblečenie, napriek tomu je táto súčasť vybavenia na bicykel nesmierne dôležitá. Prilba je niečo, čo musí nosiť každý zodpovedný cyklista. Najdôležitejšie je, samozrejme, zaobstarať si práve takú ochranu hlavy, ktorá dobre sedí. Keď už sme pri oblasti hlavy, môžeme sa zastaviť pri slnečných okuliaroch, ktoré chránia pred nečistotami navádzanými vetrom aj pred UV žiarením. Na našom webe si môžete vybrať zo širokej škály cyklistických heliem a športových okuliarov.

Vychádzky za letného počasia

Nevyhnutnou súčasťou športového oblečenia na bicykel sú cyklistické šortky. Bývajú zvyčajne vybavené strečovou tkaninou pre absolútnu voľnosť pohybu pri šliapaní. Najdôležitejšou súčasťou cyklistických kraťasov je syntetický „kamzík“, čo je polstrovaný kus látky v rozkroku, ktorý znižuje trenie a odvádza vlhkosť. Sú odlišné druhy pre mužov a ženy, keďže vrstva peny je pre ženy inak tvarovaná ako pre mužov. Cyklistický dres s krátkym rukávom odvádza vlhkosť a je užitočný aj v teplých letných dňoch, je to vhodný typ oblečenia na horské koleso.

Čo si obliecť v zime?

Zateplený cyklistický dres s dlhým rukávom je nevyhnutnou súčasťou zimného športového oblečenia, ktoré býva termoizolačné. Medzi základné zimné cyklistické oblečenie teda radíme okrem pánskych a dámskych cyklodresov s dlhým rukávom tiež zateplené cyklistické tretry, softshellové rukavice a cyklobundy. V chladnejšom a temnejšom počasí sú nevyhnutné reflexné prvky pri bundách a nohaviciach. Vo všeobecnosti je dôležité, aby v prípade jazdy na pozemnej komunikácii postrehol vodič prichádzajúci z akéhokoľvek smeru reflexný prvok alebo svetlo na bicykli. Zvlášť v studenom počasí prídu vhod cyklistické ponožky a rukavice. V sekcii Cyklistické dresy máme široký výber zimných aj letných dresov.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“