Sobota, 2 prosince, 2023
Home Šport Zimné gumy treba uskladniť s rozumom

Zimné gumy treba uskladniť s rozumom

by czeko
0 comment

Správne skladovanie zimných pneumatík je veľmi dôležité. Keďže väčšina vodičov práve prezúva svoje autá na letné gumy a zimné pneumatiky musí niekde uskladniť. A práve to, kde a ako ich uložíme, môže ovplyvniť ich životnosť aj kvalitu.

Ovplyvní aj výber

Letný a zimný typ pneumatík sa od seba líši predovšetkým podmienkami, v ktorých sa používajú. Na aute máme vždy len jeden typ a ten druhý musíme uskladniť, ideálne vo vhodných podmienkach. Starostlivosť o pneumatiky totiž nezahŕňa len dobu, keď ich používame na svojom vozidle, ale aj ten čas, keď sú uskladnené a čakajú na svoju príležitosť. Zlé skladovanie môže skrátiť životnosť pneumatík a ovplyvniť ich kvalitu a bezpečnosť jazdy. Použité pneumatiky, ktoré boli správne uskladnené vo vhodných podmienkach, môžu byť v lepšej kondícii ako nové gumy, ktoré boli ale zle uskladnené. Pri výbere pneumatík je tak dobré sa zaujímať nielen o cenu, ale aj to, ako sú skladované. Ak niekde vidíme hromadu pneumatík naháňaných na seba na dvore, kde na ne prší, radšej nakúpime niekde inde.

Vhodné podmienky

Pneumatiky by sme mali uskladniť v mieste, kde je konštantná teplota, sucho, tieň a sú chránené pred výkyvmi počasia. Pre majiteľov rodinných domov to nie je veľký problém, pretože môžu použiť regál v garáži, ale ľudia, ktorí bývajú v malých bytoch alebo panelákoch, sa môžu potýkať s nedostatkom priestoru. Skladovanie pneumatík na balkóne alebo iných nevhodných miestach nie je dobré riešenie, pretože sú náchylné k zmenám teploty, vlhkosti a slnečnému žiareniu. Riešenie môže byť uskladnenie pneumatík v Prahe u odborníkov v ideálnych podmienkach, ktoré zabezpečia, že naše pneumatiky zostanú v skvelej kondícii až do začiatku zimy, keď ich budeme opäť potrebovať.

Skladovanie pneumatík v súlade s odporúčaniami nám pomôže predísť zbytočným problémom a starostom a mať istotu, že sú v dobrej kondícii a jazda s nimi je taká bezpečná.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“