Sobota, 2 prosince, 2023
Home Šport Elektrokolobežka – moderný dopravný prostriedok do mesta. Na čo si dať pozor pri jej výbere?

Elektrokolobežka – moderný dopravný prostriedok do mesta. Na čo si dať pozor pri jej výbere?

by czeko
0 comment

Bývate v meste a nechcete neustále jazdiť do práce automobilom, ba dokonca ani hromadnou dopravou? Ak na vás denne čaká niekoľko kilometrov, asi nie je praktické chodiť pešo, stálo by vás to priveľa energie a času. Ideálnym spôsobom dopravy sa stane elektrokolobežka.

Pre koho sú elektrokolobežky určené?

V súčasnosti sú elektrokolobežky veľmi obľúbeným dopravným prostriedkom naprieč všetkými generáciami. Ich čaro objavujú nielen deti a dospelí v produktívnom veku, ale aj dokonca starší ľudia. Ide o pomerne bezpečnú záležitosť, ak práve nemáte k dispozícii extrémne silný stroj so schopnosťou vyvinúť rýchlosť pokojne až 50 km/h.

Výkon a rýchlosť

Výkon a maximálna rýchlosť sú jednými z dôležitých parametrov, na ktoré by ste si mali dať pozor, keď chcete investovať do kúpy novej elektrokolobežky. Pokiaľ ide o výkon, záleží predovšetkým na tom, v akom teréne sa budete najčastejšie pohybovať. Ak je okolie vášho bydliska skôr kopcovité, vyberte radšej výkonnejší model so silnejšou batériou, ideálne okolo 1000 W, potom totiž elektrokolobežka bez problémov zvládne aj výjazdy do strmších kopcov. Rýchlosť elektrokolobežiek sa dnes bežne udáva okolo 20 km/h, dajú sa však nájsť aj také modely, ktoré dokážu vyvinúť už spomínaných 50 km/h.

Dojazd

S výkonom a silou batérie samozrejme úzko súvisí schopnosť dojazdu na jedno nabitie. Za kvalitné modely sa všeobecne dajú považovať také, ktoré vydržia viac ako 10 kilometrov naraz. Najlepšie elektrokolobežky sú pritom schopné dojazdiť na jedno nabitie pokojne až 40 kilometrov, čo je ideálne do veľkého mesta typu Prahy, Brna či Ostravy.

Skladovateľnosť

Niektorí z vás určite chcú elektrokolobežku kombinovať s dopravou vo verejnej hromadnej doprave, prípadne ju ráno plánujú vtesnať do auta, ktoré potom nechajú odstavené na okraji mesta. Preto je dôležitým parametrom tiež skladnosť. V tomto smere sú praktické elektrokolobežky, ktoré majú skladací rám. Počas pár sekúnd a bez väčšej námahy ich zložíte do malého rozmeru, kedy sa potom bez problémov zmestia napríklad do kufra auta, prípadne ich môžete vziať do električkového vozidla či autobusu bez toho, aby zbytočne prekážali.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“