Sobota, 24 února, 2024
Home Bývanie Obľuba metrážových kobercov v bytoch stúpa

Obľuba metrážových kobercov v bytoch stúpa

by czeko
0 comment

koberec Pri tomto slove sa mnoho ľudí otrasie hrôzou, ako si niekto môže takú nehygienickú vec dať do bytu. Liaheň roztočov, lapač prachu, postrach alergikov. A napriek tomu obľuba kobercov stále stúpa.

Ľudia túžia po útulnosti

Sú skrátka ľudia, ktorí nepodliehajú módnym trendom a preferujú svoj vlastný štýl. Nechcú bývať v industriálnom štýle a mať dlažbu aj v spálni. Koberec prináša do ich domovov útulnosť a pohodu.

Koberce alergikom neprekážajú

Toto tvrdenie platí samozrejme len za predpokladu, že o koberec správne pečiete. V udržiavanom koberci roztoče rozhodne nebývajú. Príležitostne doň môžu napádať z lôžkovín a ostatného bytového textilu. Čistý koberec ale roztočom neskýta vytúžené obydlia. Ak je koberec pravidelne vysávaný a udržiavaný, nepôsobia komplikácie ani alergickým osobám.

Metrážové bytové koberce padnú do každého interiéru

Na rozdiel od kobercov kusových sa metrážové koberce režú na požadovanú mieru. Ich veľkosť sa teda ľahko prispôsobí rozmerom miestnosti. Miestnosť svojím dekorom zútulní, zateplí a zníži kročejový hluk.

Výber bytového koberca nie je úloha pre vedcov

Ak sa rozhodnete zaobstarať koberec, rozhodnite sa, či zvolíte umelý, alebo prírodný. Umelé koberce sa vyrábajú zo syntetických vlákien, ako je polyamid, polypropylén alebo polyester. Prírodné koberce obsahujú vlákna prírodné. Ich zdrojom je vlna, sisal alebo kokos. Ďalším parametrom je pomer hustoty vlákien k ich šírke. Tento parameter určuje životnosť koberca. Významným kritériom pre výber je aj spôsob väzby. Slučkové koberce sú odolnejšie, strihané koberce pôsobia príjemnejším dojmom.

Koberec prispôsobte účelu

Ak máte jasno v materiáli a rozmeroch, môžete začať riešiť dizajn. Pri výbere majte vždy na pamäti, do akej miestnosti je koberec určený a na aký účel bude slúžiť.

Koberec v obývačke znáša vyššiu záťaž

Vo väčšine rodín je kuchyňa s obývacou izbou centrálnym prvkom, kde sa schádza rodina, priatelia. Odohrávajú sa tu návštevy aj rodinné porady. Ak vlastníte psa alebo mačku, zrejme bude koberec vystavený aj ich šoférovaniu. Voľte teda koberec odolnejší, dobre udržiavateľný.

Koberec v obývacej izbe vytvorí teplo domova

Inšpiráciu nájdete napríklad v kolekcii Gothic. Ide o koberce s nízkou slučkou, ktoré sú dobre udržiavateľné. Vyberať môžete z tlmených aj výrazných farieb. Koberce Gothic sú vhodné aj na podlahové vykurovanie, čo je v obývacej izbe veľmi príjemná záležitosť. Kolekcia Rekord ponúka pestrú škálu rôznych šíri, bez zbytočného rezania sa teda hodí aj do užších miestností.

V spálni dbajte na atmosféru

Koberec v spálni nie je spravidla toľko namáhaný. Môžete si tam teda dovoliť aj koberec s vlasom strihaným, keďže v spálni toľko nehrozí poškodenie a zošliapanie. Dôraz klaďte a dekor, ktorý v spálni navodí tú správnu atmosféru podľa vašich predstáv. Koberce Carpe Diem ponúka príjemnú škálu pastelových farieb, ktoré dodajú spálni útulnosť a nádych romantiky.

Deti rady trávia čas na zemi

Koberec do detskej izby je teda výborný nápad. Izba sa pocitovo zateplí, pod koberec je možné umiestniť podlahové vykurovanie. Dieťa sa teda môže na zemi váľať, zahrať si aj spať a neriskuje nachladnutie. Veselé detské motívy pokoj rozžiaria, trieštia fantáziu a prinášajú radosť. Po praktickej stránke je vhodné voliť koberce príjemné na dotyk, no zároveň odolné a ľahko čistiteľné. Stálicou v sortimente detských kobercov je kolekcia City Life. Motív mesta nielen pôsobí veselo, ale zároveň sa dá využiť na dopravnú výchovu.

Vlnené koberce pre vyznávačov prírodných trendov

Ak ste zaprisahanými odporcami umelých vlákien, je pre vás vlnený koberec to pravé. Ovčia vlna slúžila ľuďom už od pradávna a aj ako pokryv podlahy nájde svoje uplatnenie. Vlnené koberce sú príjemné, odolné, pôsobia útulne až rustikálne. Nevýhodou je zložitejšia údržba, ale koberec sa vám za údržbu odmení svojou krásou a príjemným dotykom.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“