Sobota, 24 února, 2024
Home Bývanie Máte doma veľa vecí, ktoré nenašli svoje miesto? Máme pre vás riešenie!

Máte doma veľa vecí, ktoré nenašli svoje miesto? Máme pre vás riešenie!

by czeko
0 comment

Zariaďujete bývanie a bojíte sa, že nebudete mať dostatok priestoru na uloženie vecí? Alebo už u vás tento problém nastal? Nevadí, poradíme vám, ako to vyriešiť.

Ak rekonštruujete byt alebo zariaďujete novostavbu, treba vždy myslieť na dostatok úložných priestorov. V závislosti od veľkosti a rozvrhnutia dispozície zvážte samostatnú šatňu, komoru alebo spíž. Keď to rozmery bytu neumožňujú, zvoľte vstavané skrine na mieru v predsieni, spálni, prípadne v detskej izbe. Dimenzujte ich podľa možnosti na celú plochu steny vrátane výšky. Ak máte vyššie stropy, neváhajte a vytvorte si napríklad aj úložné poschodie. Ak ste vyčerpali všetky tieto varianty a stále vám chýba miesto na ukladanie vecí, nezúfajte. Existujú ďalšie možnosti!

Náš tip: Vstavané skrine na mieru nie sú najlacnejšou položkou. Ak chcete ušetriť, zvoľte otvorené regály, ktoré zakryjete závesom.

Nápadité nábytkové riešenie

Úložné priestory navrhnuté na mieru sú spravidla tie najpraktickejšie. Nie sú však pre každého. Nastáva čas poobzerať sa po pomocníkoch v bežnej obchodnej sieti. Aj tu platí snaha využiť čo najviac priestorov na stenách, najmä v menších interiéroch.

Obstarajte si otvorené police, nástenné regály, skrinky s dvierkami – skrátka to, čo najviac vyhovuje vášmu vkusu i peňaženke. Uzavreté priestory sú samozrejme menej náročné na údržbu a interiér s nimi pôsobí uprataným dojmom. Avšak bývajú drahšie.

Keď už nezostáva nič iné, iba zastaviť podlahu, opäť dajte prednosť nábytku, ktorý čo najviac využíva vertikálny rozmer. V menších bytoch s otvorenou dispozíciou môžete využiť napríklad obojstranné regály, ktoré v priestore plnia aj funkciu deliacej steny, napríklad medzi jedálenským kútom a obývacou časťou.

Náš tip: Presklené vitríny sú ideálnym pomocníkom do obývacej izby, jedálne či kuchyne. Poskytnú dostatok miesta, môžete v nich vystaviť porcelán po babičke, zároveň však nebudete otrokom utierania prachu.

Poriadok rýchlo a dizajnovo

Kopa rozhádzaných hračiek, hromada pletenia a ďalších pomôcok na kreatívne činnosti alebo sezónne dekoratívne vankúšiky? Kvôli týmto veciam nemusíte hneď kupovať novú komodu či skriňu.

Na upratovanie detských pokladov stačí látkový vak na bielizeň alebo box na kolieskach, klbká vlny alebo časopisy schováte do pôvabných košov a textilné doplnky v momente zmiznú v lavici či taburete s úložným priestorom. Výrobky určené na doplnkové ukladanie sú skrátka na nezaplatenie a správne zvolené navyše dodávajú interiéru šmrnc.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“