Sobota, 24 února, 2024
Home Šport Najlepšie oblasti na potápanie

Najlepšie oblasti na potápanie

by czeko
0 comment

K letnej dovolenke pri mori neodmysliteľne patrí tiež potápanie a šnorchlovanie. A to tak malých, ako aj veľkých. V Európe je veľa miest, kde si túto obľúbenú vodnú aktivitu maximálne užiť a odniesť si veľký zážitok. Vydať sa k nim musíte za hranice, niekedy až k Stredozemnému moru. Dobrou správou je, že ide o českých turistov známe destinácie a netreba cestovať takú diaľku.

Ostrov Elba

Tento veľmi dobre známy ostrov nie je nijako rozľahlý, ale rovnako sa na ňom nachádza niekoľko letovísk. To z tohto ostrova robí raj pre potápačov z viacerých dôvodov. Po prvé je možné si tu zohnať profesionálneho inštruktora, a po druhé sa tu nachádza až 36 odporúčaných potápačských lokalít. Napríklad La Corbella, La Facciola, Secca di Fonza alebo Corbelli.

Ostrov Korfu

Na tomto zozname, samozrejme, nesmie chýbať Grécko. To je nádherným vodami a životom v nich povestné. Krásne výhľady si užijete aj v pomerne malých hĺbkach pri šnorchlovaní. Na aké tvory môžete naraziť? Hojne sa tu vyskytujú morské hviezdice, korytnačky, ohnivé červy alebo chobotnice. Ak sa rozhodnete potápať s profesionálnym vybavením, môžete pozorovať aj vraky lodí.

Zelené jazero

Veľkou raritou je Zelené jazero v rakúskom Štajersku. Takzvané Grüner See je možné zastihnúť iba s príchodom jari, keďže tú druhú je z neho nádherný zelený park. Ako je to možné? Ako denná teplota pomaly rastie, sneh logicky taje. Vzniknutá voda potom celý park postupne zaplaví. Hĺbka je potom medzi jedným a desiatimi metrami. Odporúča sa sem za potápaním jazdiť v júli, keď je najviac vody.

Francúzska riviéra

Ak vás zaujíma história 2. svetovej vojny, ponúka Francúzsko naozaj veľa. Na Francúzskej riviére je možné pod vodou dokonca uvidieť vraky lodí a ponoriek. Je to už ale potápanie samozrejme pre skúsených potápačov so správnym poistením.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“