Sobota, 24 února, 2024
Home Správy Neznesiteľná vedra? Strešný svetlík ochladí a presvetlí interiér

Neznesiteľná vedra? Strešný svetlík ochladí a presvetlí interiér

by czeko
0 comment

Dnešná doba je veľmi turbulentná. Cena materiálov aj základných potrieb sa mení prakticky neustále. A to isté platí aj o elektrine. Vedeli ste ale, že môžete ušetriť výraznú časť nákladov na osvetlenie, ak si zarobíte strešný svetlík?

Čo je to strešný svetlík?

Neprodyšne uzavrieť strechu s pomocou tašiek alebo iných materiálov má svoje výhody. Čo sa však týka celkovej ochrany pred dažďom a nečistotami, pridaním ďalších prvkov o ne neprídete. Strešný svetlík je preto skvelým doplnkom každej strechy, ktorý dobre poslúži nielen pri osobných domoch, ale predovšetkým v komerčných nehnuteľnostiach ako sú výrobné haly.

Ide o architektonický prvok umiestnenia priamo na streche budovy, kde plní kľúčovú funkciu v podobe prepúšťania prirodzeného denného svetla do interiéru. Spravidla býva vyrobený zo skla alebo z plastu, čo zabezpečuje dostatočnú priepustnosť slnečného svitu pri zachovaní ďalších nevyhnutných vlastností. Predovšetkým čo sa týka odolnosti a životnosti.

Aké sú jeho výhody?

Strešný svetlík zníži potrebu umelého osvetlenia počas dňa, čo sa predovšetkým pri veľkých výrobných halách a komerčných objektoch pozitívne prepíše do vyúčtovania. Prirodzené svetlo navyše znižuje ospalosť, zlepšuje náladu a zvyšuje koncentráciu, čo povedie aj k lepším pracovným výsledkom. Svetlíky obzvlášť oceníte počas parných letných mesiacov, keď cez otváračky poslúži ako efektívny vetrací systém.

Ak teda hľadáte spoľahlivé riešenie aj pre vašu výrobnú halu alebo inú komerčnú nehnuteľnosť, využite možnosť ich realizácie priamo od výrobcu svetlíkov. Spoločnosť R3STAV ponúka predaj a inštaláciu oblúkových, sedlových, pultových i shedových svetlíkov za dostupné ceny. Možností máte na výber dostatok, vám preto stačí vybrať ideálnu možnosť šitú na mieru vašej nehnuteľnosti.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“