Sobota, 24 února, 2024
Home Správy Profesionálne školenie vodičov sa dá pohodlne zvládnuť online

Profesionálne školenie vodičov sa dá pohodlne zvládnuť online

by czeko
0 comment

Zamestnávatelia majú povinnosť školiť svojich zamestnancov a informovať ich o ochrane zdravia pri práci a bezpečnosti. Túto povinnosť im ukladá Zákonník práce. Zo zákona musia školiť aj vodičov referentov. Dokážu to zvládnuť online.

Pojem vodič referent už podľa súčasnej legislatívy vôbec neexistuje, od roku 2001 sa v legislatíve nevyskytuje. Väčšina ľudí však, vie, čo sa tým myslí. Ide o zamestnanca, ktorý v pracovnej zmluve nemá dohodnuté riadenie motorového vozidla, ale v rámci pracovných úloh ho riadi. Nezáleží pritom na tom, či šoféruje firemné, alebo vlastné auto.

Prečo vlastne školiť vodičov referentov?

V prvom rade preto, že to od vás vyžaduje zákon. Uvedomelí zamestnávatelia však mnohé online kurzy a školenia zabezpečujú aj zo svojej vlastnej iniciatívy. Je v ich záujme, aby sa zamestnanec nezranil a všetky zverené prostriedky používal bezpečne a správne.

Čo sa týka riadenia motorových vozidiel v pracovnom čase, tá drží prvenstvo medzi zdrojmi pracovných úrazov. Sú spojené so 40 % vážnych a smrteľných pracovných úrazov. Správne školenie riziko nehody môže minimalizovať.

Aké povinnosti týkajúce sa odbornej prípravy ukladá zákon?

Podľa zákona je povinné školenie vodičov potrebné vykonať pri nástupe do práce či pred začiatkom činnosti a potom opakovať raz za rok. O školení vodičov musíte viesť dokumentáciu, aby existoval doklad o tom, že zamestnanec školenie skutočne absolvoval. Ako ju povediete, nie je dané, rovnako ako nie je špecifikovaná forma školenia. Preto sa čoraz viac firiem rozhoduje riešiť odborné školenie vodičov online. Obľúbená sú tá od firmy PREVENT.

Atraktívne školenie vodičov, ktoré je vždy aktuálne

Spoločnosť PREVENT je koordinátorom BOZP a pracovnolekárskych služieb. Zabezpečuje školenia, audity, poradenstvo i vedenie agendy. Školenie ponúka online, prostredníctvom dvoch LMS platforiem.

Prvou z nich je EDUNIO, tá je užitočná pre vzdelávanie zamestnancov vo väčších firmách. Ponúka e-learning kurzy s rôznou tematikou, firmy si môžu dokonca vytvárať vlastné vzdelávacie kurzy.

Potom je tu platforma INSTRUCTOR, ktorá umožňuje najmä školenie BOZP a PO. Nájdete tu ale aj ďalšie online kurzy s certifikátom vrátane prvej pomoci a práve školenia vodičov. Odborné školenie vodičov cez LMS platformu INSTRUCTOR je vhodné pre menšie firmy.

Čo online školenie vodičov prinesie?

Predovšetkým časovú úsporu. Nie je potrebné zamestnancov zhromažďovať v jednom čase na jednom mieste, každý si test vyplní vtedy, keď mu to vyhovuje. Test je vždy aktuálny, je aktualizovaný v súlade s novými vyhláškami a pravidlami. Absolvovať sa dá ako v češtine, tak v angličtine a vhodný je pre vodičov referentov i vodičov z povolania. Výklad je interaktívny, nespočíva teda v jednoduchom čítaní nudných faktov. Na jeho konci musí zamestnanec vyplniť test a získa osvedčenie o absolvovaní. V systéme sú samozrejme vedené záznamy o tom, kedy kto test absolvoval, zamestnávateľ má teda vyriešené zákonné požiadavky o vedení dokumentácie. Online školenie má samé výhody, dajte mu šancu!

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“