Úterý, 26 září, 2023
Home Správy Steampunk

Steampunk

by czeko
0 comment

Steampunk je fenomén, ktorý zaujal mnohých fanúšikov. Je to štýl, ktorý pripomína 19. storočie. Obľúbené sú technické motívy ozubených koliesok, kože, nity, hodinové strojčeky a rôzne technické vynálezy. Vzorom sú vzducholode, parné rušne, balóny alebo chobotnice či ryby.

Oblečenie má pripomínať Viktoriánsku éru. Nosia sa naberané sukne, korzety, a voľné haleny. Tomuto štýlu vojvodí čierna, hnedá, béžová a sivá. Steampunk vychádza z kníh Julesa Verna, ktoré sú plné zaujímavých vynálezov.

Šperky, ktoré sa v tomto štýle vyrábajú, sú plné koliesok, hodinových strojčekov a tiež rôznych symbolov. Obľúbené sú tiež bicykle alebo ponorky či parníky. 

Taktiež vlaky, krídla aj draci. Steampunkový smer dáva štýl tiež nábytku, vedú rustikálne stoly s kovovými prvkami a tmavým drevom. Vybrať si môžete aj kovové dekorácie na stenu alebo policu.

Zaujímajú vás aj zvieratá alebo umenie či móda? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných zaujímavých témach. 

Napríklad špercov, drahých kameňov, prírode, slávnych ľuďoch, či o rôznych javoch čo ovplyvňujú človeka v jeho živote.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate zaujímavosti o slávnych filozofoch, ako je napríklad Friedrich Nietzsche alebo Platón či jeho žiak Aristoteles.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“