Úterý, 26 září, 2023
Home Správy Viete, ktorým 5 – tí mýtom o rekuperáciách veria mnohí z nás?

Viete, ktorým 5 – tí mýtom o rekuperáciách veria mnohí z nás?

by czeko
0 comment

Nepravdy a špekulácie vznikajú dnes a denne. Platí to o predmetoch, o službách, o ľuďoch, o udalostiach, ktoré sa mali stať… Mýty vznikajú úmyselne aj neúmyselne, a keď sú „pikantné“, šíria sa populáciou veľmi rýchlo. Poďme si povedať, ktorých päť mýtov sa najviac objavuje v prípade, že na reč príde rekuperácia vzduchu.

5 mýtov o rekuperáciách, ktoré už vás nebudú mať

Rekuperácia je len pre úsporu za vykurovanie – áno, za vykurovanie vám rekuperácia ušetrí aj 40% nákladov na vykurovanie. Avšak to nie je všetko. Nachádza sa v nej účinné filtre, ktoré zachytia až 99 % baktérií, peľov a iného prachu z ovzdušia, ktoré sa do vnútra dostáva z vonku. To je ideálne pre alergikov. Nebude vás škrípať v krku, tiež plesne vás nebudú ničiť. V lete môžete využiť funkciu bypass, ktorá vie teplý vzduch odviesť von okolo výmenníka a tým neohrievať vonkajší vychladený vzduch.

V lete rekuperáciu vypnúť – ani to neplatí. Rekuperácia čistí vzduch stále, navyše v lete vám pomôže ochladiť o nejaký stupeň príbytok. Nie je výkonná, ako klimatizácia, ale predsa…

Do novostavby musí prísť rekuperácia – síce platí od 1. 1. 2021 nová prísnejšia smernica týkajúca sa pravidiel pre energetickú hospodárnosť novopostavených domov, ale povinnosť neplatí plošne. Navyše pri starých budovách by mohla byť až nevhodná.

Rekuperácia naruší štýl interiéru – dnešné rekuperačné jednotky sú po estetickej stránke prepracované, pekné. Aj keď ju umiestnite do chodby alebo kuchyne, „sladí sa“.

Viac informácií nájdete na rekuperácii-aldes.cz.

You may also like

Leave a Comment

O nás

„Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.“